Witajcie! Sklep w przebudowie, zmieniamy się dla Was! Wracamy z Mandalami w nowych odsłonach już po Wakacjach

MANDALA ROZKWIT / BLOOM

Talizman Intencyjny: Rozkwitaj pomyślnie w szczęściu, wzrastaj jak święte drzewo!
 
Przesłanie: Wzrastaj z nasienia na wszystkich poziomach życia doczesnego i duchowego. Sefiry z Kabalistycznego Drzewa Życia współgrają z Kwiatem Życia, dając świadomość na wyższych poziomach. Niech Ci się darzy w szczęściu i długowieczności. Twoja oczyszczona aura zacznie „świecić” i neutralizować wszystkie przeciwności.
 
SYMBOLIKA:

KWIAT ŻYCIA to jeden z najstarszych i najbardziej niezwykłych symboli, ma przypisane korzystne działanie. Istnieje wiele dowodów, że był stosowany w prehistorycznych czasach. Pojawia się między innymi na tzw. Wielkiej Świątyni w Absygos w Egipcie, która powstała około 2000 roku p.n.e. Ma też obecność w kulturach starożytnych Indii, Azji, Bliskiego Wschodu, a także późniejszej sztuce średniowiecznej.

Gdy ten obraz przenieść do struktury 3D, koła w nim zawarte stają się sferami. Badacz i autor wielu książek, Erich von Daniken twierdził i starał się udowodnić, że budowle na których pojawiał się Kwiat Życia, musiały być dziełami wysokorozwiniętej cywilizacji pozaziemskiej.
Symbol ten odkryto również w notatkach Leonarda da Vinci. Pojawia się na wielu starych budowlach na całym świecie, często był umieszczany w świętych miejscach.
W Polsce etnografowie nazywają symbol gwiazdą heksapanetalną albo rozetą podhalańską lub karpacką. Był wykorzystywany jako motyw symboliczny i ornamentalny, zdobił ściany, meble i budynki, przypisywano mu od zawsze działania ochronne.
 
Kwiat Życia jest uważany za symbol szczęścia i długowieczności!
Przypisuje się mu energię życia i uzdrawiania. Od wieków wierzono, że pomaga w uzdrawianiu i chroni przed złą energią.
 
Symbol odrodzenia, poprzez powstający w nim wciąż na nowo cykl Koła Życia. Uważa się, że wpływa korzystnie na odradzenie się nowych komórek w ich idealnej, pierwotnej matrycy. 
Stosowanie tego symbolu ma zabezpieczać zdrowie i pomyślność. Kwiat życia neutralizuje niekorzystne działanie żył wodnych i szkodliwość fal elektromagnetycznych.
Działanie Kwiatu Życia wspomaga w ochronie przed chorobami i problemami, dlatego jest uznawanym powszechnie amuletem oczyszczającym aurę osoby, która nosi go przy sobie. Zabezpiecza przed wypadkami, chorobami, „wampirami energetycznymi”.
Najbardziej znaną i popularną funkcją Kwiatu Życia jest używanie go jako znaku ochronnego. Odpowiednio przygotowany amulet tworzy barierę ochronną w aurze człowieka, zabezpiecza przed wypadkami, chroni przed wpływem innych na nasze samopoczucie, silnie ochrania przed strachem i stanami lękowymi, ale również uspokaja i ucisza skołatane nerwy.

W Kwiecie Życia mamy „ukryte” inne formy świadomości i energii. Można w nim dostrzec również Drzewo Życia, które również nie pochodzi od żadnej z cywilizacji. Najstarsze grafiki są znane ze świątyni Karnak 5000 lat p.n.e.

DRZEWO ŻYCIA -10 Sefir Kabalistycznych
Drzewo Życia postrzegane jako wzorzec kulturowy symbolizuje  wieczne odradzanie się przyrody, a równocześnie przemijanie ludzkiego losu. Dla chrześcijan utożsamiane z nim drzewo Krzyża, miejscem, w którym śmierć stała się początkiem życia. Wielu uważa go tylko za symbol Bożej gwarancji życia wiecznego.
Kabała to również wiedza jako światło świadomości, 10 Sefir to 10 wyższych światów jako przekaz oraz światło płynące z górnych Sefir do naszego świata, Malchut.
Nasienie nazywane Jajem Życia, to 8 połączonych okręgów, które możecie tu zobaczyć. Jajo życia to zarodek, z niego powstaje cały organizm, komórki, ciało, cali my.
Z Nasienia Życia wyrasta Drzewo Życia, rodzi ono Kwiat Życia, a z niego wyrasta Owoc Życia, w którym zawarte jest nasienie, czyli Kwiat Życia- zawierając te wszystkie formy, mówi o ciągłym odradzaniu się, kole życia. Wszystko to zostało zawarte w tej Mandali.