Rabat 20% na wszystko w naszym sklepie tylko do 27 Kwietnia 2024. Użyj kodu: RABAT20

Zamknij

MANDALA NIRVANA

Talizman Intencyjny: Osiągnij stan Nirvany.

Przesłanie: Uwolnij się z przeszłości, pozwól sobie na błogostan, niech Twoja dusza wznosi się ku wolności w szczęściu i spełnieniu.

SYMOLIKA:

Lotos jest symbolem słońca, ognia, światła. Daje pokój odpoczynek błogostan, płodność, stałość, zgodność, podniosłość i nirwanę. Lotos to kwiat podążający za słońcem, rośnie zwrócony w jego kierunku.

Otwarty lotos kojarzony z medytacją, jest łączony z osiągnięciem stanu spokoju, prawdy i absolutnej nirvany.

Kwiat lotosu w kole życia – mandali, to nieustający cykl narodzin, życia i śmierci, tzw. koło kosmiczne.

Lotos w sztuce chrześcijańskiej był atrybutem Marii Panny, następnie został zastąpiony przez lilię. Lotos to też czystość, dusza wyniesiona ponad otoczenie i doczesność, triumf ducha w naszym świecie, kwiat wyłaniający się jako światło z ciemności.

Różowy kwiat lotosu często jest kojarzony z boskością Buddy, czasem oznacza samego Buddę. Dlatego tak często wybierany jest przez wyznawców hinduizmu. Symbolizuje czystość, siłę walki oraz równość.

Mandalę tą tworzą głownie kwiaty. Kwiaty to błogosławieństwo, według tradycji indyjskiej, gdy Budda przemawiał to kwiaty spadały z nieba. Kwiaty to też miłość i harmonia, charakterystyczna dla pierwszego stanu natury jest to ślad pobytu Adama i Ewy w raju.

Mandala została nasycona też kolorem fioletowym. Kolor kojarzony z magią, symbolizuje mądrość, dodaje prestiżu, pobudza, a także uspokaja gdy jest taka potrzeba. Fiolet to również symbol bogactwa, dóbr materialnych, a także prawdy i szlachetności. Fioletowe kwiaty lotosu to symbol głębokiego mistycyzmu.

Nirvana uważana jest za stan, gdzie poprzez wolność duszy dochodzimy do szczęścia i spełnienia. Osoba wyzwolona z nirvany uwalnia się od wcześniejszych przyczyn cierpienia. Nirvana kończy jednocześnie cykl reinkarnacji (ponownych wcieleń). Dusza człowieka może wtedy odpocząć, nie przylega do niej już dłużej karma odpowiedzialna za wędrówkę ducha w poszukiwaniu swojego celu – realizacji karmy.