Rabat 20% na wszystko w naszym sklepie tylko do 27 Kwietnia 2024. Użyj kodu: RABAT20

Zamknij

Mandala Opatrzność / Providence

Talizman intencyjny: Daj się prowadzić, Oko Opatrzności czuwa nad Tobą.
 
Przesłanie: Oko Wszechświata czuwa nad Tobą nieskończenie, mądrze i z miłością Boską, której nic ani nikt nie umknie. Nasze losy mogą być pod opieką kierowane, jeśli tylko zaufasz… Opatrzność i prawa kosmosu wskażą Tobie, jak żyć w równowadze, spełnieniu i jedności.

Mandale możesz też wykorzystać do medytacji w tej w swojej intencji.
 
SYMBOLIKA:
 
Opatrzność – według teologicznych nauk to nieustanna opieka wszechwiedzącego i wszechmocnego Boga, której przejawem jest kierowanie dziejami świata i poszczególnych ludzi do ich doczesnego spełnienia oraz ostatecznego celu. Poprzez to działanie Bóg okazuje mądrość, dobroć i miłość.
 
Oko Opatrzności (również Wszystkowidzące Oko) – symbol oka otoczonego przez promienie światła lub glorii, zwykle zamknięte w trójkącie. Jest czasem interpretowane jako symbol oka, Boga pilnującego ludzi.
 
Oko Opatrzności jest często odczytywane jako artystyczne wyobrażenie Boga przedstawione w postaci rysunku, obrazu składającego się z otwartego oka wpisanego w trójkąt równoramienny, z którego boków widoczne są promienie.
 
Koło jest symbolem Boga, wieczystego prawa i kosmosu. Wewnętrznej równowagi, jedności i harmonii materii. Reprezentuje ono Wszechświat i pełnię stworzenia, a także cykliczność. Koło od zarania dziejów stanowiło też ochronę przed złymi energiami z zewnątrz, chaosem i nieszczęściem. Dlatego na tej mandali koło to nie tylko kształt, ale figura pojawiająca się częściej.
 
Nieskończoność to boskie prowadzenie, równowaga. Symbol wieczności, trwałości, wierności i braku ograniczeń. Nieskończoność to obrócona cyfra osiem, na Mandali jest również osiem razy powtórzona.